W siedzibie MOPS w Świdnicy 13 grudnia 2024 r. zorganizowano seminarium z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej. Spotkanie w trybie online prowadzone było przez psychologa – Panią Paulę Klemińską i prawnika – Panią Anetę Mikołajczyk. To specjaliści ze Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „NIEBIESKA LINIA”.
W seminarium uczestniczyli pracownicy pomocy społecznej, ochrony zdrowia, oświaty, sądownictwa i policji. Łącznie 40 osób.
Część psychologiczna poświęcona była min.: współpracy z osobą doznającą przemocy, w tym towarzyszenie zmian oraz budowanie planu pomocy osobie doznającej przemocy.
Część prawna poświęcona była m.in. dziecku w procedurze „Niebieskie Karty”, kierowaniu osób stosującej przemoc do udziału programach korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc domową oraz programach psychologiczno – terapeutycznych dla osób stosujących przemoc domową oraz właściwości gminy do prowadzenia NK.